Factoring České spořitelny v prosinci daroval téměř půl milionu korun Palatě - Domovu pro zrakově postižené. Dceřiná společnost České spořitelny a dlouholetá jednička na českém factoringovém trhu se rozhodla Palatu podpořit při příležitosti 15. výročí svého vzniku na konci roku 1997. Částka ve výši bezmála půl milionu korun Domovu pro zrakově postižené umožní nákup elektrického sprchového křesla, sprchovacího vozíku, léčebného laseru a několika elektricky polohovatelných lůžek pro klienty.

Factoring České spořitelny pomohl Palatě v minulosti již několikrát. „Při příležitosti 10. výročí naší společnosti se naše společnost finančně podílela na vybudování bylinkové zahrady a bezpečné plochy pro nácvik orientace v prostoru. V průběhu let jsme také domovu darovali nepotřebnou vyřazenou techniku a kancelářský nábytek“, říká Radmila Jakubová, předsedkyně představenstva a generální ředitelka Factoringu České spořitelny a dále dodává: „Naši zaměstnanci navíc v zařízení sami aktivně pomáhají v rámci dobrovolnických Dní pro charitu.“


Factoring ČS daroval Palatě téměř půl milionu Korun

„Velmi si vážíme dlouhodobé spolupráce Factoringu České spořitelny s naším domovem. Využívání nakoupených pomůcek zvýší komfort poskytované služby našim klientům. Pořízení také vnímám jako ocenění a podporu zaměstnanců domova v jejich každodenní náročné práci,“ řekl Jiří Procházka, ředitel Palaty.

Palata byla otevřena v roce 1893 a peníze na zakoupení nemovitosti, zařízení ústavu i financování provozu poskytla tehdejší Spořitelna Česká, předchůdkyně dnešní České spořitelny. V současné době je jedním z hlavních partnerů Nadace České spořitelny právě Palata - Domov pro zrakově postižené.