Factoring České spořitelny daroval 500 tisíc korun na psychologickou pomoc ukrajinským školákům

Centrum Locika poskytne psychologickou pomoc ukrajinským dětem, které prožily trauma války a našly v České republice dočasný domov. Odbornou podporu a asistenci získají také jejich čeští učitelé. Stane se tak díky štědrému daru Factoringu České spořitelny pro Nadaci České spořitelny, která činnost Centra Locika dlouhodobě podporuje. Darovaných 500 tisíc korun Nadace České spořitelny zdvojnásobila a na vznik mobilního intervenčního týmu tak nakonec putuje milion korun.

„V posledních dvou letech je Factoring České spořitelny opět ve výborné kondici. Válka na Ukrajině se nás velmi dotkla a řekli jsme si, že i my bychom se měli připojit k mnoha úspěšným korporacím, které svými finančními dary pomáhají zajistit základní životní a zdravotnické potřeby pro občany Ukrajiny. Výběr Centra Locika byl celkem jednoduchý. Děti jsou budoucností každého národa a ve složitých situacích by právě jim měla být věnována prvořadá pozornost. Imponuje nám koncepce Centra Locika zaměřená na pomoc traumatizovaným dětem i to, jak rychle zareagovalo na osudy dětí z Ukrajiny. Nadace České spořitelny je navíc jeho významným partnerem, a tak jsme rádi, že jsme tímto způsobem mohli pomoci i my," říká Karel Nováček, předseda představenstva Factoringu České spořitelny.

Nadace České spořitelny spolu s Finanční skupinou České spořitelny dosud společně poskytly finanční, nefinanční i produktovou pomoc ukrajinským běžencům v řádech desítek milionů korun. „Snažíme se zároveň motivovat další subjekty k co nejoptimálnější formě pomoci s cílem násobit její dopad. Moc nás těší, že i díky tomu neustále přibývají další filantropické iniciativy, díky nimž se následky konfliktu daří alespoň částečně snižovat. Jedna z posledních iniciativ se proaktivně zrodila ve Factoringu České spořitelny, který částkou 500 tisíc korun podpořil projekt Centra Locika. Tento dar jsme za Nadaci znásobili. Věříme, že jít příkladem je správné za všech okolností, a nadále budeme usilovat o to, abychom podobnými filantropickými aktivitami činili společnost #silnější," říká Karel Valo, místopředseda správní rady Nadace České spořitelny.

Factoring CS dar nadaci