Importní factoring je speciální finanční služba, která Vám umožňuje nakupovat zboží od zahraničních dodavatelů s odloženou splatností faktur, aniž byste museli nechat otevřít u vaší banky akreditiv, vystavit bankovní záruku nebo avalovat směnku.

S použitím importního factoringu si objednáváte zboží běžným způsobem s tím, že k datu splatnosti importních faktur tyto hradíte přímo nám místo Vašim zahraničním dodavatelům.


Jak funguje importní factoring?

Importní factoring schéma 2023

  1. Na začátku spolupráce nám poskytnete informace o Vás a o Vašem zahraničním dodavateli. Na naše doporučení korespondenční factoringová společnost (exportní factor) osloví Vašeho dodavatele s nabídkou spolupráce a v případě dohody uzavře smlouvu s Vaším zahraničním dodavatelem. Dodavatel Vám pak standardně dodává Vámi objednané zboží nebo služby a posílá faktury, které postupuje i na exportního factora.
  2. Exportní factor dodavatele financuje na základě jeho potřeby.
  3. K datu splatnosti dodavatelských faktur hradíte na účet Factoringu České spořitelny a nikoli zahraničnímu dodavateli. Tímto způsobem máte zaručenou kontinuitu dodávek zboží a zároveň Vám nevznikají žádné dodatečné náklady spojené s touto službou.
  4. Factoring České spořitelny hradí do zahraničí na účet exportního factora, který doplácí dodavateli vyrovnání.

V případě Vašeho zájmu o factoringové služby v jiných zemích prosím kontaktujte naše oddělení mezinárodního factoringu
na telefonním čísle: +420 956 770 756.

Alternativa k importnímu factoringu - Reverzní factoring